Suplementi

Pre i posle treninga

Dijete, programi prehrane, masti, ugljikohidrati, proteini...

Moderatori/ce: Trust, BaRLoK

Pre i posle treninga

PostPostao/la 8. putnik » 02 mar 2006, 04:35

Na forumu teretana sam postavio post o treniranju ujutru.

Mene zanima sta je na primer dobro jesti posle jutarnjeg treninga?
Da li treba jesti odmah posle treninga ili treba sacekati malo?
Sta treba izbegavati?

isto tako za trening u toku dana.
meni je jedan drugar rekao da pre treninga pojedem neki keks sa zitaricama, s puno ugljenih hidrata a kasnije proteine sir,meso...
Sada ne znam da li treba jesti ('keks') pa onda odmah trenirati, pa onda trening, pa onda odmah jesti?

Jel dobro u toku treninga piti malo ili puno vode?

Jel dobro skoro svako vece jesti sardinu, tunjevimu?
tamo sam procitao da je dobro uvece popiti riblje ulje.

hvala unapred
8. putnik
Početnik

PostPostao/la teretana » 03 mar 2006, 20:22

Ja bih ti preporučio da prije samog treninga popiješ oko 3dl soka od naranče.

Poslije samog treninga je dobro odmah jesti. Preporučujem da odmah nakon treninga pojedeš porciju voća (100gr bilo kakvog voća), a sat nakon što pojedeš voće doručkuješ bijelo meso (ribu ili piletinu - jer sadrže vrlo malo masnoće), pored bijelog mesa možeš da jedeš nemasni sir ili kuhana jaja. Uz sami doručak možeš da popiješ čašu mlijeka.

Ono što ti nebih preporučio je masni sir ,mlijeko sa puno mliječne masti, suho meso, nemoj da jedeš više od jedne šnite hljeba ukratko izbjegavaj sve što je masno.

Što se tiče ovog keksa slobodno ga možeš kombinovati s čašom soka od naranče koji sam spomenuo prije treninga.

Nakon što popiješ čašu soka od naranče već si unjeo u organizam malo tečnosti, dalje možeš da piješ vodu po potrebi.

Tunjevinu je dobro jesti navečer ( za večeru)!!!

Za riblje ulje ne zna,

Nadam se da sam ti pomogao.
teretana
WEBSITE ADMINISTRATOR

PostPostao/la Trust » 05 mar 2006, 19:03

Ja poslije treninga uzmem Whey, glutamin,dextrosu to mi je kao jedan tecni obrok i njega nastojim da popijem odmah poslije treninga nakon sat vremena popjedem nesto "cvrsto" piletina,puretina,tunjevina itd ovo gore sto je teretana naveo sve!
Sto se tice tunjevine vrlo je bitna!A kao sto kaze teretana dobro je navece jesti s tim da je preporucljivo je jesti 5 puta u sedmici nema potrebe svih sedam dana i naravno ono ulje u kojem se nalazi tunjevina iscjediti sto vise to bolje!Ja licno ne uspijem nikad da prospem sve i ne mora sve al veci dio ja odstranim jer to nije ono riblje ulje koje se prepocuje uzimati nego je to biljno ulje!
Prije treninga popijem i ja sok od narance i to je to!
Trust
WEBSITE MASTER

PostPostao/la prodex83 » 30 mar 2006, 22:48

ja isto prije treninga uzmem prirodnog soka, a i tokom treninga nastojim unijeti tecnosti, jer ovih dana je vruce tako da bez tecnosti nemogu zamisliti trening..... sto se tice tunjevine, igrom slucaja to mi je najdzara riba, tako da nemam problema oko vecere(samo sto obozavam majonezu uz nju.....).......

Sto se tice keksa sa zitaricama, jel mislite na onaj presovani......meni je totalno nekako neukusan.....ali eto....ako znate kakvu zamjenu bio bih vam zahvalan....
prodex83
Aktivni Član

PostPostao/la habul_85 » 03 maj 2006, 23:08

iceman ze je napisao/la:ja isto prije treninga uzmem prirodnog soka, a i tokom treninga nastojim unijeti tecnosti, jer ovih dana je vruce tako da bez tecnosti nemogu zamisliti trening..... sto se tice tunjevine, igrom slucaja to mi je najdzara riba, tako da nemam problema oko vecere(samo sto obozavam majonezu uz nju.....).......

Sto se tice keksa sa zitaricama, jel mislite na onaj presovani......meni je totalno nekako neukusan.....ali eto....ako znate kakvu zamjenu bio bih vam zahvalan....

Po mome mišljenju treba unijeti dossta proteina i ugljenohidrata i prije treninga tako i poslije treninga.
habul_85
WEBSITE MASTER

Natrag na ISHRANA

Trenutno korisnika/ca: / i 437 gostiju.

Kick Boxing World Cup 2009